Integrace kolaborativních robotů Universal Robots

Kolaborativní robot = robot, který umožňuje spolupráci s lidmi. Universal robots = 6-ti osý kolaborativní robot, viz. www.universal-robots.com.

Možnosti využití:

  1. Robot spolupracující přímo se vstřikolisem (náhrada lineárního robota nebo klasického šestiosého). Dokážeme nahradit lineární manipulátor na vstřikolise robotem Universal robots s větší přidanou hodnotou a variabilitou při zachování jednoduchosti obsluhy a ovládání. Oproti klasickým šestiosým robotům pak Universal robots nabízí jednoduché ovládání a programování a daleko menší nároky na zástavbový prostor.
  2. Pomocný robot pro přípravu nebo následné operace s výlisky – Universal Robots lze s velkou výhodou využít i jako následnou automatizaci za klasickým lineárním manipulátorem – tj. od lineárního manipulátoru převzít výlisky a dále s nimi pracovat – kontrolovat kvalitu a třídit OK díly, zakládat do blistrů apod.
  3. Víceúčelové automatizace – montážní stanice, kontrolní stanice apod. často jednoduše přemístitelné a lehce přenastavitelné pro jinou výrobu.

Výhodami jsou přenosnost a rozumná návratnost díky víceúčelovosti.